Düğme Boyama

Düğme Boyama

Düğme boyama, düğmelerin tasarıma uygun bir şekilde boyanması olarak bilinmektedir. Düğme tasarım ve üretim süreci, pek çok basamağın bir araya geldiği hizmet alanlarından bir tanesidir. Bu bağlamda düğmelerin kullanıma sunulmadan önce, kaliteli malzemelerle boyanması ve son şeklinin verilmesi gerekir.

Düğmelerin göz alıcı bir görünüme ulaşabilmesi adına düğme boyama işlemleri özel tekniklerle Teknik Tekstil Boyama tarafından yapılmaktadır. Son teknolojik boyama makineleri, düğmelerin seri şekilde boyanmasını mümkün kılar. Renk belirleme adımı sonrasında düğme boyama adımına geçilmekte olup böylelikle düğmelerin tarzı belirgin hale gelmektedir.

Oldukça fazla düğme çeşidi ve tasarımı bulunduğu için düğme boyama fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca düğmelerin boyutu ve kullanılacak malzeme de fiyatlar için belirleyici olmaktadır. Uzun süreli kullanım için düğme boyamasında tercih edilen malzemeler çok özeldir. Böylelikle hem sağlıklı boyalar tercih edilmekte hem de boyaların kalıcılığı sağlanmaktadır. Ayrıca rengi solmuş ve kullanılmayan düğmelerde de boyama işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede çok daha canlı renklere sahip düğmeler elde edilmektedir.